Начало ДРУГИ СПОРТОВЕ Първо място за Вежен (Тетевен), две трети за Север (Плевен)

PostHeaderIcon Първо място за Вежен (Тетевен), две трети за Север (Плевен)

Петър Ивайлов от тетевенският клуб по ориентиране Вежен завоюва златен медал за купа „Разград“. Стори го в индивидуалната надпревара на средна дистанция при силния пол до 16 години. Той бе най-бърз по трасето от 4,6 км с 13 контролни точки, преодолявайки го за 36,13 минути. Малко не достигна в по-горната възрастова група - М 18 на съотборникът му Иван Стефанов да се окичи с медал.
Двама от плевенският клуб Север обаче го сториха. Анна Лачева стана трета при момичетата до 12 години. Това бе групата в най-голяма конкуренция - 34 състезателки. Плевенчанката премина по трасето от 2,2 км със 7 контролни точки за 27,56 минути.

Данчо Борисов бе близо до второто място при мъжете до 55 години, но в крайна сметка го отстъпи и завърши трети. Той преодоля растоянието от 3,6 км с 9 контролни точки за 35,38 мин. Плевенският тим бе представен от общо 15 състезатели, а тетевенският от 3.
В отборното класиране Север е 11-и, а Вежен - 12-и.
Отборен победител стана Ломеец (Иваново).