Начало ДРУГИ СПОРТОВЕ Девет медала за ориентировачите от Вежен (Тетевен)

PostHeaderIcon Девет медала за ориентировачите от Вежен (Тетевен)

Два златни, четири сребърни и три бронзови медала спечелиха състезателите от тетевенският клуб по ориентиране Вежен. Завоюваха ги в първият и втория кръг на републиканската надпревара за Българската паркова купа (БПК). Първият старт беше в Нови Пазар за приз „Митко Гелков“, а вторият - СОК „Камчия“.
Най-силно се представиха Младен Маринов и Стефан Стефанов, които спечелиха по едно първо и второ място. При ветераните до 60 години Младен бе над всички в Нови Пазар. Той премина дистанцията от 2,3 kм с  40 метра изкачване и 13 контролни точки за 20,23 минути. Тетевенецът бе с 2 минути по-бърз от следващият го Кръстьо Димов от Темпо (Варна).

На следващият ден Маринов финишира втори, преминавайки разстоянието от 1,5 kм с 9 контролни точки за 18,56 мин. Преди него завърши единствено Стамен Андреев от Компас крос (Русе). Така преди третият кръг (през юни във Варна) състезателят на Вежен е лидер в класирането за БПК с 46 точки.
Със същият точков актив водач в своята възрастова група е и съотборникът му Стефан Стефанов. При мъжете до 50 години той дели първото място с Димитър Димитров от Браун тим (Велико Търново). Двамата си размениха по една победа в първия и втория кръг.

В Нови Пазар Стефан бе по-добър. Той изпревари с близо 3 минути съперника си, преминавайки по трасето от 2,9 kм с 30 метра изкачване и 16 контролни точки за 25,08 мин.
Във вторият ден ролите се размениха - Димитров завърши първи.

Две призови класирания за Славена Петкова при момичетата до 12 години. Във втория кръг тя завърши непосредствено след победителката Яна Илиева от Вариант 5 (Търговище). Призовата тройка допълни съотборничката на Славена - Виолета Борисова. В първият ден Петкова приключи на трето място. Така преди третия кръг тя събра 40 точки, които й отреждат четвърто място във временното класиране за БПК. Добро представяне в Нови Пазар за Христо Кавалски (М 21Б) и Бранимира Маркова (Ж 14). Двамата се окичиха със сребърни медали.

Добавено в: Вторник, 26 Април 2016 18:45