Начало ДРУГИ СПОРТОВЕ Виолета Борисова първа на купа „Кюстендилска пролет“

PostHeaderIcon Виолета Борисова първа на купа „Кюстендилска пролет“

Тетевенският клуб по ориентиране "Вежен" излъчи победител в традиционното състезание за купа „Кюстендилска пролет“. Първо място спечели Виолета Борисова. При момичетата до 12 години тя измина дистанцията от 1,6 км с 8 контролни точки за 12,54 минути. Резултатът показва тоталното й превъзходство над конкуренцията. С около половин час по-късно финишира най-сериозната й съперничка - Теа Терзиева от София.

Най-много първи места в отделните възрасти завоюваха ориентировачите от Младост (Благоевград).

Състезанието се проведе в лесопарк “Хисарлъка” (“Крепостта” - амфитеатър). Трасето бе с от средно до силно пресечен релеф с ярко изразени теренни форми и малко микроформи. По него преминаха общо 112 ориентировачи от 18 родни клуба.

Добавено в: Вторник, 29 Март 2016 18:52