Начало ДРУГИ СПОРТОВЕ Валди (София) спечели купа „3 март“, СК Север (Плевен) с четири медала

PostHeaderIcon Валди (София) спечели купа „3 март“, СК Север (Плевен) с четири медала

Новини - Други спортове

Столичният клуб Валди спечели купа „3 март“ от традиционното състезание по ориентиране. С актив от 331 точки софиянци останаха недостижими за втория в крайното отборно класиране Узана (Габрово) с 290 т. и третия Компас крос (Русе) с 200 т. Домакините от плевенският клуб Север, който е към туристическо дружество „Кайлъшка долина“ завършиха на осма позиция със 114 точки. 434 състезатели от около 27 клуба се пуснаха по трасето в района на Бохотската гора, югоизточно от град Плевен. Имаше и румънско участие – Университатя (Крайова).

Четири медала взеха плевенчани. Сребърни за Владислав Буковски (Момчета до 10 години), Цветелин Велков (М14) и Лиляна Маринова (Ж18). На трето място се класира Снежка Иванова при жените до 50 г. Катерина Минкова (Ж14) и Паола Кръстева (Ж20) пък завършиха четвърти.