Начало ДРУГИ СПОРТОВЕ Четири отличия за плевенските триатлонисти от състезание в Пловдив

PostHeaderIcon Четири отличия за плевенските триатлонисти от състезание в Пловдив

2 златни, 1 сребърен и 1 бронзов медал спечелиха триатлонистите на СКТ "Борислав Доков" (Плевен) на последното за сезона състезание, което се проведе на гребния канал в Пловдив. Плевенчанинът Владимир Валентинов стана първи във възрастовата група до 12 години. Малчуганът премина най-бързо по трасето от 100 метра плуване, 5 км колоездене и 1 000 метра бягане. На втора позиция завърши неговият съотборник Мартин Лазаров. Във възрастовата група до 14 години, преминала по същото трасе, Симеон Янев грабна златото, а при 16-годишните Християн Борисов не успя да се пребори с конкуренцията на 350 метра плуване, 15 км колоездене и 3 км бягане и остана извън призовата тройка.

При мъжете дистанциите бяха две. На по-късата - от 750 метра плуване, 20 км колоездене и 5 км бягане треньорът на плевенчани Иво Илиев е бронзов медалист, а неговият състезател Иван Цочев остана на четвърто място. В дългата дистанция от 1 500 метра плуване, 40 км колоездене и 10 км бягане победител е Евгени Василев от София, а останалите две места бяха спечелени от гръцки състезатели.

Състезанието в града на тепетата събра 120 триатлонисти от България и Гърция. В надпреварата участваха и три деца на възраст от 5 години. Сред тях беше и плевенчанчето Валентин Илиев. В своя дебют на голямо състезание малчуганът премина трасето от 50 метра плуване, 5 км колоездене и 1 000 метра бягане успешно, като финишира под бурните овации на публиката.

Добавено в: Четвъртък, 03 Септември 2015 11:05