Начало ДРУГИ СПОРТОВЕ Пет медала за плевенските триатлонисти от състезание по дуатлон

PostHeaderIcon Пет медала за плевенските триатлонисти от състезание по дуатлон

Новини - Други спортове
2 златни, 2 сребърни и 1 бронзов медал спечелиха плевенските триатлонисти в първото си състезание за 2015 година, информира Радио Плевен. Петте отличия възпитаниците на клуб "Борислав Доков" извоюваха на спортния празник по дуатлон "Карловска пролет", който се проведе на 23 март в подбалканското градче. Със златен медал се окичи Симеон Янев, който бе най-добър в 1 500 метра бягане, 8 километра колоездене и 750 метра бягане. Веднага след плевенчанина финишира неговият съотборник Виктор Цветанов, който спечели сребърното отличие.

В масовия старт, в който взеха участие и много граждани от Карлово, треньорът в плевенския клуб Иво Илиев взе златното отличие на трасе от 500 метра бягане, 4 километра колоездене и 500 метра бягане. На второ място се класира възпитаникът му Иван Цочев. При най-малките Мартин Лазаров стана трети на трасе с дължина 500 метра бягане, 4 километра колоездене и 500 метра бягане.

Състезанието беше организирано от Спортен клуб "Триатлет" от град Баня, а участие в надпреварата взеха клубове по триатлон от Пазарджик, Плевен, Пловдив, Баня, Русе и Асеновград. Плевенският отбор участва със 7 състезатели.

Добавено в: Петък, 27 Март 2015 15:04