Начало БОЙНИ СПОРТОВЕ С пет титли Петромакс стана отборен шампион на Държавното по карате в Плевен

PostHeaderIcon С пет титли Петромакс стана отборен шампион на Държавното по карате в Плевен

Плевенският клуб Петромакс спечели 5 титли от завършилия Държавен шампионат по карате за юноши и девойки старша възраст, който се проведе в нашия град на 9 март в зала "Спартак". С прибавените 7 бронзови отличия клубът зае и първото място в общото отборно класиране, следван от Торнадо с 4 титли и 3 бронза, Аида Нет Вадо Рю с 2 златни, 3 сребърни и 2 бронзови отличия и други. Шампионските титли за Петромакс спечелиха Габриела Иванова (кадетки, над 54 кг), Габриела Горанова (кадетки, до 54 кг), Никола Гроздев (юноши, над 76 кг), Магдалена Иванова (девойки, над 59 кг), както и отборно злато на ката девойки.

Бронзовите медали станаха притежание на Богомил Занков (кадети, до 57 кг), Изабел Кръстева (кадетки, над 54 кг), Никол Христова (кадетки, до 54 кг), Евгени Михайлов (юноши, до 55 кг), Мариана Вълчева (девойки, до 53 кг), Елиза Гешева (девойки, до 59 кг) и Магдалена Иванова (девойки, ката индивидуално).

Следващата изява на младите каратеки на плевенския клуб ще е международният турнир за деца и юноши "Никон опън", който ще се проведе на 16 март в столичната зала „Сиконко”.

В Държавното първенство за юноши и девойки, освен каратеки на Петромакс участие взеха и млади бойци на другия плевенски клуб Спартак. Те успяха да се окичат с 2 сребърни и 1 бронзов медал, като в отборната класация финишираха на 15-то място от 19 участващи тима. Двете втори места извоюваха Петър Петров при юношите над 76 кг и в отборната надпревара в дисциплината ката за девойки. Бронзът пък спечели Росица Николова на ката индивидуално за девойки.

Добавено в: Вторник, 12 Март 2013 11:53