Начало БОЙНИ СПОРТОВЕ Детелин Далаклиев надви бразилец и е финалист на "Странджата"

PostHeaderIcon Детелин Далаклиев надви бразилец и е финалист на "Странджата"

Световният шампион от Милано и четвъртфиналист от Олимпиадата в Лондон Детелин Далаклиев се класира за финала в категория до 60 кг на провеждащия се в столицата международен турнир по бокс "Странджата". Плевенчанинът имаше тежка задача срещу вицешампионът на Бразилия Ронсон Консейсао в полуфиналния сблъсък, но все пак успя да изтръгне успех с 13:11 точки. Бразилецът на моменти се опитваше да играе в стил "Мохамед Али", но Далаклиев бе изключително точен както в защита, така и при пласирането на удари. За оспорваността на мача най-добре говори движението по точки в рундовете - 4:3 за Далаклиев, 4:4, 5:4 за българския боксьор, който в крайна сметка спечели мача с 13:11 точки.

Така на финала най-добрия плевенски спортист за последните две години ще спори за златото при 60-килограмовите срещу Гани Схаилов. Казахстанецът разочарова зрителите в зала „Универсиада”, след като надигра със 17:6 точки другия българин, достигнал до полуфиналите в категорията - Елиан Димитров. Освен Далаклиев за титлите в своите категории на турнира ще се борят и още четирима българи - Александър Александров, Стефан Иванов, Симеон Чамов и Тервел Пулев.

Добавено в: Събота, 23 Февруари 2013 00:04