Начало БОЙНИ СПОРТОВЕ Плевенчаните Детелин Далаклиев и Диян Петров с шампионските титли по бокс

PostHeaderIcon Плевенчаните Детелин Далаклиев и Диян Петров с шампионските титли по бокс

Плевенските боксьори Детелин Далаклиев и Диян Петров се окичиха със златните медали от завършилото в Пазарджик Държавно лично-отборно първенство по бокс за мъже. Спортистът на Плевен за 2011 и 2012 г. и четвъртфиналист на Олимпиадата в Лондон през миналата година Детелин Далаклиев, който се състезава за БК Мизия (Плевен) победи на финала в категория до 60 кг представителя на НСА Елиан Димитров по точки с 10:5 и стана национален шампион. Състезателят на другия плевенски боксов клуб Спартак Диян Петров надделя във финалната битка в кат. до 91 кг над пловдивчанина Николай Мутафски по точки с 11:6 и също стана държавен първенец.

В отборната надпревара тимът на Национална спортна академия (НСА) стана републикански шампион, след като спечели 78 точки. На второ място е отборът на ЦСКА с 53 точки, а трети остана Левски София с 51 пункта. Наградите на отборите победители бяха връчени от президента на федерацията Красимир Инински. В индивидуалните финали служебни победи поради отказване на противника получиха националите Александър Александров в категория до 52 кг и Тервел Пулев в супер тежка категория.

В останалите финални мачове резултатите са следните:
  • категория 46-49 кг: Тинко Банабаков (Ивайло ВТ) - Георги Андонов (Левски) - 11:6
  • категория до 56 кг: Стефан Иванов (Левски) - Стефан Куцаров (НСА) - 0:3
  • категория до 60 кг: Детелин Далаклиев (Мизия) - Елиан Димитров (НСА) - 10:5
  • категория до 64 кг: Ангел Христов (Левски) - Иво Йорданов (Локомотив Рс) - 16:9
  • категория до 69 кг: Николай Коев (НСА) - Симеон Чамов (ЦСКА) - 8:5
  • категория до 75 кг: Мариан Поптолев (Ботев) - Мариян Момчев (Добруджа) - 11:4
  • категория до 81 кг: Младен Манев (НСА) - Радослав Панталеев (ЦСКА) - 13:6
  • категория до 91 кг: Диян Петров (Спартак Плевен) - Николай Мутафски (Юнайтед спорт Пловдив) - 11:6
В турнира участваха 180 боксьори от цялата страна.