Начало БОЙНИ СПОРТОВЕ Плевенските каратисти първи по медали на Фестивала на бойните изкуства

PostHeaderIcon Плевенските каратисти първи по медали на Фестивала на бойните изкуства

Каратеките на КБИ "Петромакс" се завърнаха от националния Фестивал на бойните изкуства, който се проведе на 8 и 9 декември в столичната зала "Универсиада" като комплексен победител по медали. Плевенските каратисти извоюваха 5 златни, 2 сребърни и 4 бронзови медала. Рекордните 900 състезатели се включиха в надпреварата, като за десета поредна година организатор на мащабното мероприятие бе Спортната асоциация на МВР. През двата дни на уикенда се проведоха състезания по карате, джу-джицу и таекуондо - версии WTF и ITF. Фестивалът на бойните спортове беше открит от главен комисар Калин Георгиев, който е не само фен, но и практикуващ бойни изкуства.

При девойките младша възраст шампионка в дисциплина кумите индивидуално, в категория над 55 кг стана представителката на "Петромакс" Виктория Росева. Бронзов медал в същата категория извоюва съотборничката й Ивет Горанова. Шампионки при старшата възраст станаха Никол Христова и Ивет Горанова, възпитанички на СУ „Георги Бенковски” - Плевен със спорт карате. Христова и Горанова станаха златни медалистки в категории до 55 кг и над 50 кг - дисциплина кумите индивидуално.

Петър Йотов, възпитаник на групата на клуба в у-ще Петър Берон - кв. Сторгозия, с инструктор Маргарит Попов, стана шампион на категория до 60 кг. Вицешампиони станаха Даниел Тенев и Теодор Димитров - дисциплина кумите индивидуално. Бронзови медалисти са Християн Тенев, Дара Ганчева и Валентин Съчански.

На 9-ти декември се състояха състезанията по джу джицу, където Ивет Горанова направи отлично представяне. Горанова извоюва шампионската титла на система файтинг (съвкупност от карате, джудо и джу джицу). Съотборничката й Виктория Росева стана трета в същата система.

Каратеките и треньорите на клуба продължават своята подготовка за спортния лагер и общото събрание на Българската национална федерацията карате в София на 15 и 16 декември. Тези, които няма да участват в горните събития или в демонстрацията, която клуба готви за награждаването на общината на спортист/отбор на годината, организират любимото на всички каратеки и родители „годишно Коледно парти” на "Петромакс".

Добавено в: Вторник, 11 Декември 2012 23:43