Начало БОЙНИ СПОРТОВЕ Каратеките на "Петромакс" с 5 титли от турнира в Каварна

PostHeaderIcon Каратеките на "Петромакс" с 5 титли от турнира в Каварна

През миналия уикенд - 8 и 9 септември, каратеките на КК "Петромакс" взеха участие в VII-ия международен турнир по карате за Купа "Каварна". В него участваха 180 състезатели от 18 клубни отбора. Плевенският карате-клуб участва в надпреварата със 7 състезатели и 2 съдии. Турнирът в Каварна беше под патронажа на кмета на града Цонко Цонев, който откри състезанието. КК "Петромакс" извоюваха 9 медала - 5 златни и 4 сребърни. Изключително добро представяне направи Магдалена Иванова, която спечели 2 златни медала на ката и кумите. Инструкторът на клуба Ивайло Петков при мъжете също спечели 2 медала - един златен и един сребърен.

Той стана вицешампион в своята категория и шампион в отборните срещи, където победи категорично европейския шампион по карате (шотокан) за 2012 г. от Букурещ - Диян Данаилов. Златен медал извоюва и Ивет Горанова в дисциплината кумите в кат. + 45 кг. Станислав Ценов, който участва и в двете дисциплини стана шампион на ката и вицешампион на кумите в своята категория. Станислав от тази година е ученик в Спортното училище в Плевен.

Със сребърни медали от международния турнир се завърнаха Виктория Росева и Габриела Горанова в дисциплината кумите в своите категории. С тези свои участия в началото на септември КК "Петромакс" направи заявки за отлично представяне през есенно-зимния спортен сезон. В началото на септември - на 1-ви и 2-ри, каратистите на клуба взеха участие и в националния турнир за Купа "Албена", където завоюваха 4 златни, 2 сребърни и 2 бронзови медала.

Също така от днес, 15 септември, клубът по карате "Петромакс" обяви, че набира нови членове за групите си по карате и джу джицу.

Добавено в: Събота, 15 Септември 2012 16:16