Начало БОЙНИ СПОРТОВЕ Детелин Далаклиев е четвъртфиналист на Олимпиадата след втора победа (+видео)

PostHeaderIcon Детелин Далаклиев е четвъртфиналист на Олимпиадата след втора победа (+видео)

Новини - Бойни спортове
Детелин Далаклиев извоюва втора поредна победа на Олимпиадата в Лондон. Капитанът на националния отбор по бокс победи много трудно австралиеца Ибрахим Бала в категория до 56 кг. Така плевенчанинът се класира за четвъртфиналите, където ще срещне представителя на домакините Люк Кембъл, който е световен вицешампион. Роденият в Албания боксьор затрудни максимално нашия представител, но той се справи майсторски с атаките му. В крайна сметка Далаклиев надделя с 14:10.

Двубоят беше равностоен, като австралиецът беше по-активен в началото. Въпреки това българинът успя да вземе преднина след първия рунд - 4:3. След втория рунд обаче нямаше промяна в статуквото и Детелин поведе с 8:7 след равна част. Така всичко остана за решаване в последните три минути на двубоя. В тях Ибрахим Бала изглеждаше доста по-активен. Далаклиев обаче пласира няколко много силни удара, които явно убедиха съдиите да му връчат победата с крайното 14:10.

Така сега спортистът на Плевен за 2011 година ще играе на четвъртфиналите в неделя вечер, 5 август от 23.00 часа. Съперник там ще бъде Люк Кембъл от Великобритания. Британецът е световен вицешампион, но се класира с много късмет и немалка съдийска подкрепа за битката с родния боксьор.

"Доволен съм че победих, но не съм доволен от играта си. Труден мач, победих го с хъс. Ибрахим Бала не е случаен боксьор. Щастлив съм, че имам шанс да играя за олимпийски медал. Сега вече ми предстои истината", каза след мача боксьорът пред БТА. За предстоящия четвъртфинал със световния вицешампион от Баку'2011 и европейски шампион от Ливърпул'2008 Люк Кембъл (Великобритания) Далаклиев сподели: "Ще бъде трудно с, как да го нарека, моя познат, който е домакин. Знаем се много добре. Мисля, че отделни моменти на бързина ще решат мача".

Добавено в: Сряда, 01 Август 2012 23:19