Начало БОЙНИ СПОРТОВЕ Плевенските боксьори отпаднаха от европейското

PostHeaderIcon Плевенските боксьори отпаднаха от европейското

Иван Мечков (Спартак-Плевен) и Александър Георгиев (Мизия 80-Плевен) приключиха участието си на Европейското първенство по бокс за мъже и жени до 22 години в Търгу Жиу (Румъния). Двамата национали на България почиваха в първия кръг. При най-тежките (+91 кг) Георгиев загуби на осминафинал от Мукахит Илиас от Турция и отпадна още след първия си двубой. Мечков започна добре побеждавайки без проблеми финландеца Кренар Абиу в категорията до 91 кг.

На четвъртфинала обаче не успя да се справи със Серхий Хорсков от Украйна. Българинът не започна убедително мача и не успя да намери себе си в първите два рунда. Заигра както може едва в последната част, но нямаше време да навакса и реферите присъдиха победа 3:2 за съперника му.

Добавено в: Петък, 30 Март 2018 18:47