Начало БОЙНИ СПОРТОВЕ Осем медала за боксьорите от Червен бряг и Плевен в Русе

PostHeaderIcon Осем медала за боксьорите от Червен бряг и Плевен в Русе

Два златни, по три сребърни и бронзови медала завоюваха състезателите от БК Червен бряг, плевенските Мизия 80 и Спартак в Русе. Там се проведоха Държавните лични шампионати по бокс за младежи и девойки.
Отличен за Рами Киуан (категория 75 кг) и Диана Шаар (+81 кг) от Червен бряг, които станаха шампиони. За Киуан бе очаквано, тъй като преди месец спечели титлата при мъжете. Малко не достигна на съотборничката им Ния Дойнова (54 кг) за златото и трябваше да се задоволи с второто място.

Двама вицешампиони е равносметката на БК Мизия 80 (Плевен) - Дара Ганчева (57 кг) и Валентин Иванов (52 кг). БК Червен бряг взе и два бронзови медала. Спечелиха ги Благовеста Георгиева (60 кг) и Васил Стефанов (81 кг).

Плевенският Спартак приключи с едно трето място при младежите - Наско Николов (75 кг). Останалите състезатели от Плевен и Червен бряг отпаднаха по-рано. Общо 147 участници (90 младежи и 57 девойки) се качиха на ринга в спортната зала „Дунав“.

Добавено в: Четвъртък, 08 Март 2018 19:42