Начало БОЙНИ СПОРТОВЕ Златен медал за Радослав Панталеев от турнира „Странджа“

PostHeaderIcon Златен медал за Радослав Панталеев от турнира „Странджа“

Юношата на плевенския Спартак - Радослав Панталеев спечели категория до 91 кг в най-стария европейски международен турнир по бокс „Странджа“ за мъже и жени, който се проведе за 69-и път в столичната зала „София“. В него участваха над 300 състезатели (от тях над 100 жени) от 34 държави. Сред тях бе и настоящият състезател на Спартак (Плевен) - Иван Мечков, който бе в една категория с Панталеев.

Радо обаче разби конкуренцията. Първо отказа в третата част китаеца Жибао Ван. Полуфиналът срещу Абзал Кутибеков от Казахстан бе най-тежкия му мач, заради тежка аркада, която получи във втория рунд. Настоящият боксьор на ЦСКА обаче я превъзмогна и спечели убедително - 5:0. След това на финала съперникът му Салар Голами от Иран едва издържа до края. Резултатът бе пълно съдийско единодушие за успех на българина (през 2015 г. Радо за първи път спечели златото в турнира).

Мечков също започна обещаващо с 4:1 над Брайан Колуел от Канада. Оспорваната битка на четвъртфинала обаче бе за иранеца Голами - 3:2.
Петър Белберов (+91 кг) и Севда Асенова (48 кг) бяха определени за носители на купа “Странджа”.

Добавено в: Неделя, 25 Февруари 2018 22:31