Начало БОЙНИ СПОРТОВЕ Борците на Петър Антов и Момчил Сирашки с 10 медала за Купа „Самоков“

PostHeaderIcon Борците на Петър Антов и Момчил Сирашки с 10 медала за Купа „Самоков“

Поредното силно представяне на състезателите от плевенския клуб по борба класически стил Изобор. Постигнаха го за Купата на Самоков.
10 медала - 1 златен, 3 сребърни и 6 бронзови завоюваха борците на треньорите Петър Антов и Момчил Сирашки.
Тотална доминация на плевенчани в категорията до 38 кг при децата, където съотборници си разпределиха медалите. Очаквано 4-кратния републикански шампион Вили Димитров триумфира, побеждавайки с туш най-сериозните си конкуренти. Един от тях бе съотборникът му Кристиян Пламенов, който трябваше да се задоволи със сребърния медал. Бронзовият спечели Виктор Фатов.

Другите сребърни медали взеха Кристиян Йоцов (34 кг) при момчетата и Красимира Димитрова (42 кг) при момичетата. Тук трета е съотборничката й Яна Димитрова. Альоша Илиев (30 кг) също е трети, но за деца. При момчетата бронзови медали спечелиха Ивайло Афизе (57 кг), Антоан Мотовски (75 кг) и Емилиян Георгиев (85 кг).

„Доволни сме от представянето на нашите състезатели. Със сигурност щяхме да спечелим още медали, но част от борците ни не участваха, тъй като категориите им не фигурираха в турнира. Това състезание беше етап от подготовката ни. Очакваме на турнира в Плевен (на 9 декември) да се представим още по-силно“, коментира треньорът Момчил Сирашки.

Добавено в: Петък, 24 Ноември 2017 20:00