Начало БОЙНИ СПОРТОВЕ Бокс: Победи за Иван Мечков и Радослав Панталеев в Плевен

PostHeaderIcon Бокс: Победи за Иван Мечков и Радослав Панталеев в Плевен

Боксиращият се за Спартак (Плевен) Иван Мечков и плевенчанинът в ЦСКА - Радослав Панталеев спечелиха категориите си в турнира за Купата на България по бокс за мъже. Сториха го в Плевен, където се събраха 81 състезатели. Сред тях бяха четирима от Спартак, двама от Мизия 80 (Плевен) и седмина от БК Червен бряг. И от трите клуба имаше представител в най-тежката категория - над 91 кг. Златният медал взе Иван Мечков, победил на финала Александър Георгиев от Мизия 80, който пък се класира за битката за първото място, след като червенобрежкият боксьор Христо Христов не се качи на ринга срещу него.

Очаквана победа за юношата на Спартак - Радослав Панталеев при 91-килограмовите. Настоящият състезател на ЦСКА не остави шанс на конкурентите си, печелейки златния медал. Тук Тони Гергов от БК Червен бряг стана трети.

Сребърен медал в категорията до 75 кг за бившия му съотборник Павлин Спасов, който сега играе за НСА. Той спря на полуфинала друг червенобрежки боксьор Даниел Иванов.

Айхан Юсеинов пък донесе бронз за Мизия 80 при 69-килограмовите.

Добавено в: Събота, 11 Ноември 2017 18:11