Начало БОЙНИ СПОРТОВЕ Боксьорки на БК Червен бряг на крачка от златни медали

PostHeaderIcon Боксьорки на БК Червен бряг на крачка от златни медали

Диана Халяд (кат. +81 кг) и Благовеста Георгиева (кат. 60 кг) спечелиха сребърни медали във втория кръг на държавното лично-отборно първенство по бокс за девойки в Пловдив. Двете защитаваха честта на Боксов клуб Червен бряг. Те започнаха отлично на полуфиналите, като отстраниха противничките си само след по един рунд битка, съответно Гергана Георгиева и Никол Паунова. На финала Благовеста Георгиева не се качи срещу националката Аслъхан Мехмедова и логично остана втора. Диана Халяд и националната състезателка Силвия Димова направиха равностойна среща, в която хасковлийката бе обявена за победителка.
Гала Хабос (кат. 60 кг) също се състезава за БК Червен бряг, но се отказа в първия рунд срещу Никол Паунова. Общо 61 боксьорки се качиха на рингжа в Пловдив. Сред тях бяха и три от Мизия 80 (Плевен) - Ирина Лилова (кат. 48 кг), Антония Маринова (54 кг) и Дара Ганчева (57 кг) загубиха още на старта. Съотборничката им Кристина Цанкова (57 кг) пък бе единствената плевенчанка в шампионата на жените. Тя също приключи участие след първата си среща.

Добавено в: Петък, 03 Ноември 2017 14:43