Начало БОЙНИ СПОРТОВЕ 10 медала за БК Класик (Белене) в Бургас

PostHeaderIcon 10 медала за БК Класик (Белене) в Бургас

Новини - Бойни спортове

По три златни, сребърни и четири бронзови медала завоюваха борците в класическия стил от Класик (Белене) в Бургас. Морският град бе домакин на 8-ия международен турнир „Данко Дачев“ в който участваха над 180 борци от България и Сърбия във възрастовите групи за деца, момчета, кадети и юноши. Всичките десет възпитаници на треньора Момчил Ганчев спечелиха медали. Найден Митков взе категорията до 30 кг при децата, побеждавайки на финала съотборника си Янислав Петров. Владислав Иванов (32 кг) спечели другия беленски финал в тази възраст срещу Калоян Петров. Алекс Коев бе най-добрия при 59-килограмовите. Сребърен медал за Радослав Тонев до 42 кг. Другият беленчанин при децата Георги Митков стана трети до 35 кг. С бронз се окичиха още Димитър Коев (подготвителна група деца до 35 кг), Самуел Петров (момчета до 59 кг) и Ахмед Ахмедов (кадети до 58 кг).

„Благодарение на Община Белене не само участвахме, но и състезателите ни се представиха много силно. Домакините за пореден път предоставиха отлични условия“, заяви треньорът на Класик - Момчил Ганчев.

Добавено в: Понеделник, 10 Април 2017 19:18