Начало БОЙНИ СПОРТОВЕ Два златни медала за Скорпион (Плевен) в Шумен

PostHeaderIcon Два златни медала за Скорпион (Плевен) в Шумен

Новини - Бойни спортове

Димитър Пенчев и Преслав Найденов спечелиха златни медали от Държавното първенство по кикбокс в стил лоу кик. Съотборникът им Станислав Цанов взе сребърен. С бронзови се окичиха Алекс Петров, Василен Минков и Михаил Енев. Това е равносметката на възпитаниците на световния шампион и главен треньор на плевенския клуб Скорпион - Камен Пенчев. Успехите станаха факт в Шумен където близо 500 кикбоксьори се качиха на ринга. Надпреварата бе за определяне окончателните състави на националните отбори на България - мъже, жени, юноши и девойки младша и старша възраст, момчета и момичета.

Димитър Пенчев спечели категорията до 67 кг при мъжете след две победи. Първото място му осигури квота за участие на световното първенство през октомври тази година във Форталеза (Бразилия). Преслав Найденов пък бе над всички при юношите старша възраст в категорията до 75 кг. В същата възрастова група Цанов е втори при 67-килограмовите. Тук с бронзов медал завърши съотборникът му Василен Минков. Същото постижение за Михаил Енев при мъжете до 75 кг и Алекс Петров до 57 кг за юноши младша възраст.

Общо 12 кикбосьори представиха плевенския клуб.

Добавено в: Понеделник, 03 Април 2017 18:57