Начало БОЙНИ СПОРТОВЕ Плевен с двама шампиони по бокс

PostHeaderIcon Плевен с двама шампиони по бокс

Новини - Бойни спортове
Два златни и три бронзови медала завоюваха боксьорите на плевенските Спартак и Мизия 80, и Червен бряг. Сториха го в Пловдив, където се проведе Държавното лично отборно първенство за мъже. Плевенска област бе представена от общо 13 състезатели: Спартак - 3, Мизия - 4 и
Червен бряг - 6. От тях над всички бяха Иван Мечков и Александър Георгиев, които взеха титлите в двете най-тежки категории. До 91 кг триумфира спартаковеца Мечков. Той се наложи последователно над противници от Добрич, Хасково, а на финала победи Георги Манов от Ямбол.

По идентичен начин и боксьора на Мизия 80 - Александър Георгиев достигна до титлата за над 91 кг. Възпитаникът на Александър Владимиров си осигури участие във финала след две победи. Накрая се справи и с Алберт Хеперле. Съотборникът му Сертач Илкеров взе бронзов медал в категорията до 75 кг. Същото бе класирането и на съотборниците от БК Червен бряг - Павлин Спасов (69 кг) и Даниел Иванов (75 кг).

Добавено в: Събота, 18 Март 2017 15:22