Начало БОЙНИ СПОРТОВЕ "Петромакс" се завърна от Монтана с купа "Компас"

PostHeaderIcon "Петромакс" се завърна от Монтана с купа "Компас"

Каратеките на КБИ "Петромакс" спечелиха купа "Компас" от провелия се в Монтана 7-ми турнир по карате за деца и за юноши и девойки младша възраст. Състезанието се състоя в зала “Огоста”.
Младите плевенските каратисти извоюваха 7 златни, 4 сребърни и 4 бронзови медала.
На второ място остана отборът от Велико Търново Калоян (5 златни, 5 сребърни и 10 бронзови отличия), трети е столичния клуб Икеда (2 златни, 3 сребърни и 3 бронзови медала). Домакините от Компас останаха девети с два сребърни и 4 бронзови отличия.
101 състезатели, от 10 отбора взеха участие в седмото издание на турнира. В надпреварата бяха раздадени комплекти медали в дисциплините макивара (маркирани удари срещу невидим противник), ката (формален бой с въображаем противник) и кумите (водене на бой с противник). Състезателите бяха оценявани все от елитни съдии, като главен съдия бе Петрозар Шопов от Велико Търново.
Гости на турнира бяха съпредседателят на парламентарната група на партия ГЕРБ в 41-то Народно събрание Искра Фидосова, областният управител на Монтана Ивайло Петров и началникът на РИО на МОН Татяна Петрова.

Добавено в: Сряда, 25 Април 2012 14:50