Начало БОЙНИ СПОРТОВЕ Скорпион (Плевен) с шампионска титла по кикбокс - стил лоу кик

PostHeaderIcon Скорпион (Плевен) с шампионска титла по кикбокс - стил лоу кик

Отборната титла на България по кикбокс в стила лоу кик завоюва плевенския клуб Скорпион. Успехът дойде от Каварна, където се проведе Държавното отборно първенство. Два златни и четири сребърни медала спечелиха възпитаниците на президента и главен треньор на плевенския тим - световния шампион Камен Пенчев.
Димитър Пенчев с лекота триумфира, надигравайки без проблеми противниците си в категорията до 67 кг при мъжете. В първата си среща бързо отказа бургазлията Павел Елкенов. На финала пък се справи със свищовлията Делян Илиев. За него това бе генерална репетиция преди европейското първенство.

Мечтан дебют при 81-килограмовите за Михаил Енев. Той спечели първото място при мъжете, надигравайки убедително Сава Карастоянов от Шумен, чийто крах бе белязан още в началото с тежък нокдаун.

В същия стил - лоу кик плевенчани взеха три сребърни медала. При мъжете до 86 кг това беше Емил Станчев. При юношите старша възраст - Станислав Цанов (67 кг) и Преслав Найденов (75 кг). Денислава Цанова пък дебютира с второ място при жените в категорията до 60 кг, но в стила киклайт контакт.

В първенството участваха състезатели от 40 клуба.

Добавено в: Понеделник, 19 Септември 2016 08:30