Начало БОЙНИ СПОРТОВЕ "Петромакс" с 11 медала от Националното първенство за деца

PostHeaderIcon "Петромакс" с 11 медала от Националното първенство за деца

Малките каратеки на карате-клуб "Петромакс" се завърнаха от Националното първенство по карате за деца, което се проведе на 7 и 8 април в Сливен със спечелени 11 медала - 2 златни, 3 сребърни и 6 бронзови отличия. В шампионата взеха участие 30 карате клуба от цялата страна с общо 330 състезатели. Отлично представяне направиха златните медалисти Станислав Цанов и Ивет Горанова. И двамата са във възрастова група - младша, родени 2000 година. Станислав игра в категория до 45 кг на дисциплина кумите индивидуално. По пътя си към финала, Стани надви опоненти на домакините, КК "Никон", КК "Странджа" и КК "Самурай". На финала Цанов игра с представител на КК "Странджа", който надви с 2 точки разлика и стана шампион в категорията си.
Съотборничката му Ивет Горанова също стана шампион на дисциплина кумите индивидуално - в категория над 42 кг. За извоюването на златния си медал Ивет надви опоненти от КК "Приста", КК "Шурикен" и КК "Атнес".
Двамата кумите-шампиони пробваха уменията си и в дисциплина ката индивидуално. Станислав стана вицешампион на дисциплината при момчетата, след победи над представители от КК "Аякс", КК "Икеда" и КК "Торнадо", но се умори и загуби на финала от представител на КК "Шурикен". Възпитаничката на СУ "Г. Бенковски" със спорт карате - Ивет Горанова, се окичи с бронзов медал в тази дисциплина.
В същата възрастова група, при дисциплина кумите индивидуално, чудесно представяне направи вицешампионката на категория до 42 кг - Йоана Йорданова. Йоана демонстрира чудесни техники в играта си при всичките си срещи, но на финала загуби кимето (фокуса си) на няколко пъти и даде златото на Доротея Настева от КК "Олимп".
Бронзови медалисти станаха и Теодор Димитров (в категория до 40 кг - кумите индивидуално); Дара Ганчева на ката индивидуално; Александър Николов (в категория над 57 кг - кумите индивидуално) и Виктория Росева (в категория над 50 кг.).
На трето място се класира и отбора на клуба за дисциплина ката отборно момичета в състав Ивет Горанова, Габриела Горанова и Виктория Росева.
Каратеките на КБИ "Петромакс" продължават усилено тренировките си в зала „Бойни изкуства”, готвейки се за идното първенство за деца, юноши, девойки, младша възраст - "Купа Компас", което ще се проведе на 21-22 април 2012 год.

Добавено в: Сряда, 11 Април 2012 22:20