Начало БОЙНИ СПОРТОВЕ Пето място за Сертач Илкеров от Мизия 80

PostHeaderIcon Пето място за Сертач Илкеров от Мизия 80

Снимка: Архив "Плевен спорт"

Боксьорът от плевенският клуб Мизия 80 – Сертач Илкеров (кат. 75 кг) се класира на пето място в първият кръг от държавното лично-отборно първенство по бокс и купата на България за младежи в Пловдив. Възпитаникът на световният шампион за професионалисти Александър Владимиров спечели две срещи, а третата загуби. Илкеров стартира с труден успех над Ивайло Найденов от Ботев (Пловдив). Представителят на домакините бе бурно подкрепян от местните фенове, но това му помогна само във втория рунд, който спечели с 29:28. В другите два плевенският боксьор го би с по 30:27. Следващият му съперник издържа само рунд и се отказа. Така Илкеров достигна до четвъртфиналите, където се качи на ринга срещу Рангел Станоев от Първомай. Състезателят на Мизия 80 бе равностоен само в първата част, която загуби минимално. В следващите две Станоев би убедително и се класира за полуфиналите.

В същата категория другият представител на Мизия 80 – Станислав Грозев приключи още на старта. Победи го Атанас Стоянов от Дупница.

При 69-килограмовите Дамян Ненков започна срещу състезател на домакините – Мартин Недялков. Въпреки че всчки в залата бяха срещу плевенския боксьор той взе мача с особено силни втори и трети рунд.

После обаче не успя да се справи със Стоян Илчев от Победа (Бургас) и приключи участието си.

По една среща изиграха другите двама състезатели на плевенският клуб – дебютантът Божидар Топалски (кат. 60 кг) и Владислав Доровски (кат. 81 кг(. Първият отпадна от шампиона Юлиан Бонзов (Академик). Вторият пък отстъпи на Анжело Борисов.

Добавено в: Петък, 11 Март 2016 18:18