Начало БОЙНИ СПОРТОВЕ Два бронзови медала за "Петромакс" на Балканиадата по карате

PostHeaderIcon Два бронзови медала за "Петромакс" на Балканиадата по карате

Каратеките на плевенския клуб "Петромакс" се завърнаха от 15-ото Балканското първенство по карате за жени и мъже със спечелени два бронзови медала. Шампионатът се проведе от 16-ти до 18-ти март 2012 год. в град Херцoг Нови - Черна гора. На Балканиадата участваха 13 държави-членки на Балканската федерация карате-до - oфициалната регионална федерация на Европейската и Световна карате федерации.
Общият брой състезатели участвали в първенствата са 918, като Българската национална федерация карате-до участва с национален отбор от 63 каратеки. Водач на българската делегация бе вицепрезидентът на БНФК и главен инструктор на КБИ „Петромакс” - сенсей Русалин Русалинов.
Плевенският карате клуб участва в националната гарнитура с 6 състезателя, 2-ма треньори - Станимир Недялков и Ивайло Петков, и един съдия - Ангел Ленков.
Отлично представяне на Балканското първенство направиха Гергана Витанова и Пламен Диков - носителите на два медала за България при възрастова група мъже и жени - и двамата представители на плевенската школа „Петромакс”. Гергана Витанова, която при дисциплина ката индивидуално жени извоюва бронзов медал, игра 5 срещи. В първата среща надигра с 4:1 състезателка на Турция. Във втория двубой Витанова падна с 3:2 съдийски флага от Балканския шампион и бивш Европейски шампион - представителката на Сърбия. На репешажите за 3-ото място Гергана убедително надиграва представителката на домакините с 4:1 и на финала за бронза побеждава с 3:2 съдийски флага каратеката от Гърция.
Пламен Диков, единствен при мъжете, спечели бронзов медал в своята категория - до 60 кг., дисциплина кумите индивидуално мъже, след като спечели 5 срещи и загуби 1.
На 17-ото Балканско първенство за деца най-добро представяне направи Ивет Горанова, която в категория до 42 кг се класира на 5-то място след 5 срещи - 3 победи и 2 загуби. Сестра й Габриела Горанова игра в категория до 47 кг. Тя извоюва 2 победи, но загуби от представителка на Босна и Херцеговина и отпадна от борбата за медали. Горанови са възпитанички на Спортно училище „Георги Бенковски” град Плевен - със спорт карате.
Като цяло от Балканското първенство, България е на 7-мо място, с общо 12 медала - 3 златни, 3 сребърни и 6 бронзови. На първо място по брой медали е Турция, следвана от Сърбия и Македония. На практика Турция и Сърбия участват в разпределението на медалите и на Европейски и Световни първенства по карате, което прави Балканските първенства едни от най-силните регионални първенства.

Добавено в: Сряда, 21 Март 2012 23:40