Начало БОЙНИ СПОРТОВЕ Два медала за БК Изобор в Сливен

PostHeaderIcon Два медала за БК Изобор в Сливен

Новини - Бойни спортове

Второ и трето място спечелиха борците от пленеският клуб Изобор в Сливен. Градът под „Сините камъни“ бе домакин на държавното лично първенство за момчета в класическия стил. И тримата най-добри плевенски борци обаче излязоха на тепиха с висока температура.

Въпреки здравословните проблеми Теодор Георгиев стана вицешампион. В категорията до 47 кг той надви четирима съперници по пътя до битката за титлата. Сред тях бяха бургазлиите Георги Райнов и Райко Райков. Силен двубой за плевенчанина и срещу Велислав Кирилов от столичния Левски. На финала задачата се оказа непосилна срещу балканският шампион Денис Демиров от Локомотив-93 (Варна), който бе определен за най-техничен състезател на шампионата.

„Доволен съм от Теодор. Все пак той е за първа година в тази възраст и в категорията. Той е по-малък с година от Демиров, който е много качествен борец“, коментира треньорът на Изобор – Момчил Сирашки.

При 53-килограмовите братът на треньора – Цветан Сирашки досигна до трето място. Той победи соченият предварително за шампион Даниел Димитров от Левски (София), Майкъл Дяков от Кюстендил, борци от Бургас и Самоков. Единствената му загуба дойде от станалият впоследствие шампион Георги Аначков, който досега винаги губеше от плевенчанинът.

„Очаквах титла от Цветан. Тежките схватки със съперниците му от Самоков и Левски, както и заболяването с което участва го изцедиха. За сборването с Аначков просто нямаше сили“, обясни Момчил.

На 17-а позиция тук завърши Борислав Симеонов. Той не успя още на старта срещу Генади Севдалинов от Тетевен.

„Много потенциал има у Боби. Физически той е по-силен от повечето си съперници. Може да вземе медал, но го спира липсата на опит и увереност в собствените му възможности“, анализира треньорът.

В категория до 47 кг Николай Дзезов завърши 12-и. Той започна с успех над Светослав Неделчев от Тича (Д.Чифлик). След това водеше на левскара Гечев, но допусна груба грешка и бе туширан.

„Николай бе втори в България през миналата година. И сега очаквах да е на почетната стълбица. Падна му се обаче тежък жребий, а освен това беше продължително време болен и не тренира в седмицата преди първенството“, уточни плевенският треньор.

17-и в същата категория завърши Виктор Маринов. Той загуби още на старта от Велислав Кирилов (Левски-София).

Той е още малък и на този етап това са му възможностите, каза Момчил Сирашки.

Марио Цветанов приключи на последно място при 59-килограмовите. „Миналата година беше на трето място в по-ниската възраст. Сега дебютира и е видно, че още не е узрял. Предстои много работа с него“, обобщи наставникът на Изобор.

Най-резултатен състезател на първенството стана Величко Величков (кат. 66 кг) от БК „Стоян Николов“ (Златица).

Борба
Два медала за БК Изобор в Сливен
Второ и трето място спечелиха борците от пленеският клуб Изобор в Сливен. Градът под „Сините камъни“ бе домакин на държавното лично първенство за момчета в класическия стил. И тримата най-добри плевенски борци обаче избязоха на тепиха с висока температура.
Въпреки здравословните проблеми Теодор Георгиев стана вицешампион. В категорията до 47 кг той надви четирима съперници по пътя до битката за титлата. Сред тях бяха бургазлиите Георги Райнов и Райко Райков. Силен двубой за плевенчанина и срещу Велислав Кирилов от столичния Левски. На финала задачата се оказа непосилна срещу балканският шампион Денис Демиров от Локомотив-93 /Варна/, който бе определен за най-техничен състезател на шампионата.
При 53-килограмовите братът на треньора – Цветан Сирашки досигна до трето място. Той победи соченият предварително за шампион Даниел Димитров от Левски /София/, Майкъл Дяков от Кюстендил, борци от Бургас и Самоков. Единствената му загуба дойде от станалият впоследствие шампион Георги Аначков, който досега винаги губеше от плевенчанинът.
В категория до 47 кг Николай Дзезов завърши 12-и. Той започна с успех над Светослав Неделчев от Тича /Д.Чифлик/. След това водеше на левскара Гечев, но допусна груба грешка и бе туширан.
17-и в същата категория завърши Виктор Маринов. Той загуби още на старта от Велислав Кирилов /Левски-София/.
Най-резултатен състезател на първенството стана Величко Величков /кат. 66 кг/ от БК „Стоян Николов“ /Златица/.