Начало БОЙНИ СПОРТОВЕ Лъвчетата на "Петромакс" не спират да печелят медали и през октомври

PostHeaderIcon Лъвчетата на "Петромакс" не спират да печелят медали и през октомври

Месец октомври 2015 год. се оказа пълен със състезания в бойните изкуства карате и джу-джицу. Плевенският Клуб бойни изкуства "Петромакс" взе участие в и извън България в различни първенства и турнири. Лъвчетата на "Петромакс" имаха силен и натоварен, но шампионски месец, като извоюваха много титли в различни състезания.
От 23 до 25 октомври в Олимпийска спортна зала "Багчилар" в Истанбул (Турция) се проведе 7-ото Европейско шотокан първенство по карате за всички възрастови групи. Първенството е от поредицата организирани ежегодно шампионати от високо ниво от Световната шотокан федерация - единствената организация призната от Световната карате федерация - с права да организира и провежда състезания по правилата на WKF. Участие взеха над 2 000 каратеки от 30 държави от целия свят, като разбира се най-много участници имаше от домакините.

От България за Истанбул заминаха няколко представители на КК "Будо" - София, КК "Никон" - София и КБИ "Петромакс". Възпитаниците на плевенската карате школа "Петромакс" се представиха отлично в дисциплина кумите индивидуално. Ивет Горанова извоюва бронзов медал в категория до 54 кг (16-17 г.). В категорията й имаше 20 участници. Горанова извоюва победи над представителки на домакините и Азербайджан и се класира трета.

Съотборникът й Станислав Цанов се състезава веднъж по правилата на Световната карате федерация (WKF) и веднъж по т.нар. шобу ипон кумите система. По правилата на СКФ, Цанов игра всичките си срещи със състезатели на домакините, като след 4 победи и 2 загуби се класира на 5-то място. При шобу ипон кумите, Стани спечели с 3:0 първата си среща срещу представител на Израел, а във втората надви азербайджански национал с 4:0. Във финала Цанов победи с 3:0 каратист на домакините и стана шампион в категория до 63 кг (16-17 г.)

В крайното комплексно класиране по медали България се класира на 6-то място в състезанието с 6 златни, 2 сребърни и 4 бронзови медала. Първото място, разбира се, остана за домакините, които от доста години са регионална сила в карате спорта.

Треньорите на "Петромакс" са доволни от представянето на Стани и Ивет, като това състезание се явява контролен пункт и подготовка за идното представяне на плевенските каратеки в Джакарта (Индонезия) на Световното първенство - част от годишния спортен календар на Световната карате федерация.

Малко по-рано, на 17 и 18 октомври в столичната спортна зала "Локомотив" се проведе Националната Купа по карате - София 2015 за всички възрастови групи. Първенството е част от официалния спортно-състезателен календар на БНФК. Домакини на купата бяха 4 карате клуба - "БУДО", "Щит", "Локомотив" и "Олимп", а организатори - Българската национална федерация карате (БНФК). Участие взеха близо 450 състезатели от 30 спортни клуба от страната.

КБИ "Петромакс" се класира на трето място в крайното комплексно класиране по медали от първенството. Лъвчетата на "Петромакс" извоюваха 8 златни, 3 сребърни и 10 бронзови медала. Отлично представяне направиха учениците на Спортно училище "Георги Бенковски" - Плевен със спорт карате, като много добре се справиха и дори тези, които излязоха за първи път на татамито.

С шампионски титли в дисциплината кумите индивидуално в категориите си се прибраха Ивет Горанова, Мария-Магдалена Петрова, Станислав Цанов, Евгени Михайлов и Максим Христов. Другите две шампионски титли бяха извоювани в отборната дисциплина ката във възрастовата група 12-16 г. и над 16 години. Със златни медали се окичиха Ивет Горанова, Габриела Горанова, Виктория Росева и Магдалена Иванова. Сребърни медали и вицешампионски титли извоюваха Изабел Кръстева, Теодор Димитров и Никол Христова. Бронзови отличия спечелиха Борислава Кирилова, Дара Ганчева, Веселина Веселинова, Виктория Росева, Габриела Горанова (в дисциплините ката и кумите), Преслав Събев, Ивайло Петков и Кристиян Веселинов.

Шампионският месец октомври започна с участие на лъвчетата и треньорът на клуба Маргарит Попов на Държавното отворено първенство по джу джицу с международно участие за деца, юноши, девойки до 15-годишна възраст. Спортна зала "Дунав" в град Русе посрещна 14 клуба от цялата страна, включително отбори и представители на Македония и Сърбия. Домакин на шампионата бе спортен клуб "Динамо" - Русе, а организатор на проявата - Българската джу джицу федерация (БДДФ).

Откриването направи г-н Тони Петров - Главен секретар на БДДФ, а сенсей Магеранов отправи кратко приветствие към публиката и състезателите. Четиримата участника на джу джицу първенството от КБИ "Петромакс" се представиха достойно, въпреки краткото време за подготовка. Кристиян Веселинов и Евгени Йорданов се класираха на 3-то място при дуо система при 12-15-годишните. Максим Христов (10-12 год.) - система файтинг +42 кг спечели бронзов медал, а Теодор Димитров (12-15 год.) в система файтинг +66 кг грабна шампионската титла и златния медал.

Добавено в: Сряда, 28 Октомври 2015 20:15