Начало БОЙНИ СПОРТОВЕ Радослав Панталеев не успя да спечели европейски медал

PostHeaderIcon Радослав Панталеев не успя да спечели европейски медал

Роденият в Плевен боксьор Радослав Панталеев не успя да спечели медал на провеждащото се в град Самоков Европейско първенство за мъже. Българинът загуби на ринга в зала "Арена Самоков" в четвъртфиналите от водача в основната схема в категория до 81 кг Хървойе Сеп от Хърватска, като беше на крачка да поднесе изненадата на вечерта. В равностоен мач бившият световен младежки шампион Сеп спечели с неединодушно решение на съдиите - 2:1, след като получи предупреждение във втория рунд, а в последните 3 минути взе гласовете на двама от тримата арбитри.

След мача публиката в залата избухна с освирквания срещу решението на реферите и изпрати с аплодисменти Панталеев. Съдията от Азербайджан отсъди след двубоя 29:27 за плевенчанина, а алжирският и литовският рефери дадоха равенство 28:28, но решиха да дадат своя глас за хърватина.

Сега за Панталеев остава да чака неговият съперник да спечели в полуфиналите в петък, за да го изведе до квота за Световното първенство в Дания.

Добавено в: Четвъртък, 13 Август 2015 07:27