Начало БОЙНИ СПОРТОВЕ Каратеките на "Петромакс" отборни вицешампиони на страната

PostHeaderIcon Каратеките на "Петромакс" отборни вицешампиони на страната

На 25-ти февруари в спортна зала „Чавдар” в град Троян се проведе Националното първенство за мъже и жени по карате. Това бе първото състезание от официалния спортно-състезателен календар на БНФК (Българската национална федерация карате). Домакин на първенството бе Карате Клуб „Атнес” - Троян. Каратеките на КБИ „Петромакс” - Плевен станаха Вицешампиони на първенството - втори в комплексното крайно класиране по медали - със завоюваните 2 златни, 3 сребърни и 3 бронзови медала.
Приветствие към състезателите и публиката направи Вицепрезидента на БНФК - сенсей Русалин Русалинов. Кметът на Община Троян - г-жа Донка Михайлова и главния архитект на града, бяха официално наградени от вицепрезидента с плакети, за техния принос към развитието на карате спорта - за това, че 3-та година поред Троян е домакин на първенството.
Каратистите на КБИ "Петромакс" се представиха чудесно, като спечелиха две шампионски титли. В отборната класация на дисциплината ката плевенския клуб спечели златото в състав Александра Митева, Тина Теофилова и Гергана Витанова, а в дисциплината кумите индивидуално в категория до 68 кг имаше клубен финал, като шампионка стана Александра Митева, а съотборничката й Ивелина Владимирова, стана втора - Вицешампионска титла.
Още две сребърни отличия заслужиха каратеките на "Петромакс" - в категория до 75 кг кумите индивидуално вицешампион стана Ивайло Петков, а на 5-то място се класира Реджеб Асков. Сребро спечели и Гергана Витанова в дисциплината ката индивидуално.
Трите бронза станаха притежание на Десислава Найденова в кумите индивидуално, категория до 50 кг, както и на кумите отборно жените станаха 3-ти в състав Александра Митева, Ивелина Владимирова и Десислава Найденова. Мъжете пък се окичиха с бронзовите медали на кумите отборно в състав Илия Илиев, Ивайло Петков, Йордан Борисов, Петър Иванов и Реджеб Асков.

Добавено в: Вторник, 28 Февруари 2012 20:21