Начало БОЙНИ СПОРТОВЕ Два златни и един бронзов медал за Ивет Горанова на състезание в Грузия

PostHeaderIcon Два златни и един бронзов медал за Ивет Горанова на състезание в Грузия

2 златни и 1 бронзов медал извоюва възпитаничката на плевенския Клуб по бойни изкуства "Петромакс" Ивет Горанова на 6-то поредно Световно шотокан състезание по спортно карате за всички възрасти, което се проведе от 1 до 3 май в Тбилиси (Грузия). Турнирът се организира от единствената стилово призната асоциация от Световната карате федерация (WKF) - (Олимпийски комитет) - Световния шотокан карате съюз (WSKU), съвместно със Световната шотокан федерация, а домакин бе Грузинската национална карате федерация. На състезанието взеха участие 1 800 каратеки от 42 държави, които мериха сили в дисциплините ката и кумите - отборно и индивидуално.

Плевенската каратека Ивет Горанова, която е ученичка на Спортно училище "Георги Бенковски" - Плевен със спорт карате стана трета в дисциплината кумите индивидуално - по правилата на Световната карате федерация - в категория до 54 кг. Полуфиналната й среща завърши с равен резултат, но след съдийско решение, Ивет загуби с 3:2 гласа. В системата Шобу Ипон, където срещите се играят без определено време, а до нанесена оценка над опонента, в същата дисциплина и категория Горанова стана шампион след убедителни победи над представителки на Узбекистан, Азербайджан и домакините - Грузия.

Вторият златен медал на плевенчанката дойде от играта й в отбора на България в дисциплината кумите, където заедно с приятелките си от КК "Будо" (София) - Ива Иванова и Елена Суарес надиграха опонентите си от отборите на Казахстан и Узбекистан и грабнаха златните медали и купата.

На Ивет Горанова й предстои участие в Световната купа по карате в края на месец май в Умаг (Хърватска).

Добавено в: Вторник, 05 Май 2015 18:47