Начало БОЙНИ СПОРТОВЕ 26 медала и трето място за отбора на КБИ "Петромакс" на Националната купа в Добрич

PostHeaderIcon 26 медала и трето място за отбора на КБИ "Петромакс" на Националната купа в Добрич

26 медала извоюваха състезателите на плевенския Клуб по бойни изкуства "Петромакс" на Националната купа по карате, която се проведе на 25 и 26 октомври в Добрич, съобщават от плевенския клуб за ИнфоПлевен. Спечелените 9 златни, 10 сребърни и 7 бронзови отличия наредиха тима на КБИ "Петромакс" на трето място в крайното комплексно класиране след КК "Никон" - София и домакините от КК "Самурай". Отлично представяне за плевенския карате клуб направиха сестрите Ивет и Габриела Горанови, възпитанички на СУ "Георги Бенковски" - Плевен. Двете извоюваха по една шампионска титла в дисциплина кумите индивидуално и грабнаха сребърните медали в дисциплината ката индивидуално, като малко по-късно, заедно със съотборничката си Виктория Росева разбиха опонентите си и грабнаха купата и златните медали и в дисциплината ката отборно (от 12 до 18-годишни).

Шампиони в категориите си (от 16 до 18-годишни) в дисциплината кумите индивидуално станаха Никол Христова в категория до 59 кг и Евгени Михайлов - до 55 кг. При 14 до 16-годишните - Теодор Димитров в категория над 55 кг и Виктория Росева в категория до 54 кг също грабнаха титлите. Шампион на категорията си до 61 кг стана и най-новият инструктор на начинаещата група в клуба, семпай Магдалена Иванова, която надви опонентите си при жените и се окичи със златен медал.

При жените, конкуренцията помете отборът на клуба в дисциплината ката индивидуално, където шампионите Гергана Витанова, Тина Теофилова и Магдалена Иванова грабнаха купата и се окичиха със злато. Вицешампиони в дисциплината кумите индивидуално в категориите си станаха: при 14-18-годишните: Станислав Цанов (до 57 кг); Мария Магдалена Петрова (до 47 кг); Габриела Иванова (до 59 кг); Йоанна Иванова (до 54 кг), както и 14-годишните Валентин Сачански (до 40 кг) и Дара Ганчева.

Вицешампион при жените в категория до 50 кг стана Тина Теофилова, а в дисциплината ката индивидуално - Гергана Витанова. Бронзови медалисти на кумите индивидуално в категориите си станаха: Веселина Веселинова (до 50 кг); Цветослав Босилков (до 40 кг); Изабел Кръстева (над 59 кг); Богомил Занков (до 68 кг); Християн Цветков (до 57 кг); Максим Христов (над 40 кг) и Преслав Събев (над 68 кг).

На 5-то място се класира състезателката от школата на клуба в Червен бряг - Йоанна Йорданова. Добро представяне направиха и Евгени Йорданов, Петър Йотов и Калин Георгиев.

Добавено в: Сряда, 29 Октомври 2014 17:08