Начало БОЙНИ СПОРТОВЕ Каратеките на "Петромакс" с куп отличия от турнири по карате и джу джицу

PostHeaderIcon Каратеките на "Петромакс" с куп отличия от турнири по карате и джу джицу

Новини - Бойни спортове
Продължава отличното представяне на каратеките от плевенския Клуб по бойни изкуства "Петромакс" на различни турнири в страната. На 17 май спортистите на клуба взеха участие на два турнира по бойни изкуства, съобщава Инфо Плевен. В София се проведе поредната Международна купа по карате "Никон Опън" за всички възрастови групи, а в читалище "Развитие" в Бяла Слатина, Българската джу джицу федерация проведе осмото си Държавно първенство по джу джицу за деца, юноши и девойки. На Международния турнир по карате "Купа Никон Опън" взеха участие 320 състезатели по карате от 6-годишна възраст до ветерани. Представители на общо 33 карате клуба от страната, както и от карате клубове от Гърция, Сърбия, Македония и Финландия мериха сили в дисциплините ката и кумите, отборно и индивидуално.

В София четирима от общо пет състезатели на КБИ "Петромакс" - Плевен завоюваха призови класирания в дисциплината кумите индивидуално. Теодор Димитров стана шампион в категория над 45 кг при момчетата, а съотборничката му Ивет Горанова, която е възпитаничка на Спортно училище "Георги Бенковски" - Плевен с профил карате, грабна златния медал при момичетата в категория до 54 кг. Виктория Росева и Габриела Горанова стигнаха до челните места в категория си - над 54 кг. Габриела извоюва шампионската титла,а Виктория грабна бронзовия медал. Валентин Сачански не успя да се прибере с медал, но демонстрира отлични умения при срещата си с опонент от Финландия.

На Държавното първенство по джу джицу плевенските лъвчета също се окичиха с медали. При дуо система - момчета, шампиони станаха двойката Евгени Йорданов и Кристиян Веселинов, а бронзовите медали грабаха Евгени Михайлов и Богомил Занков. При дуо система - микс (момче-момиче) старша възраст вицешампионска титла извоюва дуото Станислав Цанов - Изабел Кръстева. При файтинг система също вицешампионски титли спечелиха - при младшата възраст - Цветослав Босилков в категория до 40 кг и Станислав Цанов в категория до 55 кг., а при старшата възраст Изабел Кръстева в категория над 65 кг и Никол Христова в категория до 52 кг.

Бронзови медалисти в категориите си при старшата възраст станаха Николай Асенов - до 66 кг, Богомил Занков - до 60 кг, Евгени Михайлов - до 60 кг и Християн Цветков - до 55 кг. На 4-то място в категория до 66 кг се класира Петър Йотов.

Източник: infopleven.com

Добавено в: Вторник, 20 Май 2014 16:23