Начало БОЙНИ СПОРТОВЕ Плевенските каратисти с 5 отличия от Държавното първенство по джу джицу

PostHeaderIcon Плевенските каратисти с 5 отличия от Държавното първенство по джу джицу

Каратистите на плевенския Клуб по бойни изкуства "Петромакс" извоюваха 1 златен, 2 сребърни и 2 бронзови медала от 10-ото Държавно първенство по джу джицу за мъже и жени, което се проведе тази неделя в спортен комплекс "Спартак" в Плевен, съобщава Инфо Плевен. Организатори на състезанието бяха Българската джу джицу федерация (БДДФ) и Клуб по бойни изкуства "Петромакс", като в шампионата се включиха 100 състезатели от 9 джу джицу клуба от страната. Първенството бе официално открито от президента на БДДФ - Томо Борисов, вицепрезидента - Русалин Русалинов и заместник-кмета Стефан Петков. Състезателите мериха сили в две дисциплини: дуо и файтинг системи.

При дуо система за мъже състезателите на "Петромакс" Маргарит Попов и Евгени Михайлов станаха вицешампиони. Възпитаникът на Спортно училище "Георги Бенковски" - Евгени Михайлов, освен сребърното отличие на дуо система, грабна и бронзовия медал при система файтинг в категория до 62 кг.

В същата система отлично представяне направи Йордан Борисов, който стана вицешампион в категория до 94 кг. С шампионската титла в категория над 70 кг при жените се окичи Емили Хинкинска, а Симон Иванов грабна бронза в категория до 67 кг при мъжете. Добро представяне направи и Николай Асенов, който се класира пети в категория до 62 кг.

Източник: infopleven.com

Добавено в: Вторник, 29 Април 2014 16:59