Начало БОЙНИ СПОРТОВЕ 14 медала и отборна титла за каратеките на "Петромакс" от турнир в Добрич

PostHeaderIcon 14 медала и отборна титла за каратеките на "Петромакс" от турнир в Добрич

Миналата събота (5 октомври) в спортна зала "Добротица" в Добрич се състоя Националната купа по карате "Мемориал Ивелин Керанов" за старша възраст, девойки и младежи. На турнира взеха участие близо 100 състезатели от клубове от страната, между които и каратеките на КБИ "Петромакс" - Плевен. Плевенските лъвчета извоюваха 14 отличия - 4 златни, 3 сребърни и 7 бронзови медала, които класираха клуба на първо място в крайното комплексно класиране в състезанието. "Мемориал Ивелин Керанов" е част от редовния годишен спортно-състезателен календар на Българската национална федерация по карате (БНФК), като домакин на събитието бе Карате клуб „Самурай”. Състезанието откри кметът на Община Добрич - Детелина Николова, а кратки приветствия към състезатели и гости отправиха вицепрезидентът на БНФК - сенсей Русалин Русалинов и областният управител Недко Марчев.

Плевенските каратеки се представиха отлично в дисциплина "кумите", индивидуално, като Християн Цветков стана шампион в категория до 52 кг, Петър Йотов - бронзов медалист в категория до 70 кг, а Габриела Горанова - шампион в категория над 54 кг при девойките. В същата категория Изабел Кръстева се окичи с бронзов медал. Мария-Магдалена Петрова пък стана вицешампион в категория до 47 кг.

Виктория Росева се окичи със сребърен медал в категория до 54 кг, като загуби шампионската титла от представител на КК "Шурикен". При младежите бронзови медали спечелиха Евгени Михайлов в категория до 55 кг и Николай Асенов в категория до 61 кг. Бронзов медалист стана и Калин Георгиев в категория до 68 кг.

След атрактивни срещи и надиграване на представители от карате клубове "Алеко", "Странджа" и "Аякс", шампион в категорията си - до 76 кг стана Никола Гроздев. При момичетата на трето място в категория до 53 кг се класира Габриела Иванова от Спортно училище - Плевен. В категория до 59 кг вицешампион стана Елиза Гешева, следвана от съотборничката си Никол Христова - на трето място и с бронзов медал. Елиза участва и в дисциплината ката индивидуално, където се окичи с бронзовия медал.

Следващото участие на КБИ "Петромакс" и каратеките му до 14-годишна възраст е в Купа "Пирин" в Разлог на 19 и 20 този месец.

Добавено в: Вторник, 08 Октомври 2013 16:23