10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак Плевен с домакинска загуба срещу Евроинс Черно море

PostHeaderIcon Спартак Плевен с домакинска загуба срещу Евроинс Черно море

Баскетболистите на Спартак Плевен загубиха пореден мач, този път като домакин срещу Евроинс Черно море с 81:95. „Моряците” се справиха с плевенчани за трети път през този сезон, като в днешния мач те успяха да си създадат преднина от 9 точки през първото полувреме, а през второто довършиха започнатото, стигайки до успеха. Той е седми за тима, който има и 9 загуби до момента. Плевенчани пък записаха трета поредна загуба и са с 12 поражения и 3 победи през сезона. Центърът на варненци Николай Колев започна силно, вкарвайки два поредни коша, като по този начин изведе тима си напред при 4:0. В следващите минути домакините отвърнаха чрез тройка на Никола Трайков и кош на Тодор Тодоров. Колев пък продължи със силната игра, а скоро таблото показваше равенство при 8:8.
Отборите продължиха да са много равностойни в средата на частта, като резултатът бе изравнен още няколко пъти - при 11:11, а след това и при 20:20. Страхотна четвърт правеше Симеон Илиев от Черно море, който вкара 10 точки само през нея, а до края тимът му излезе с 2 точки напред - 27:25. В началото на следващата част резултатът бе изравнен за пореден път при 27:27. След като гостите отново успяха да излязат напред чрез тройка на Пламен Алексиев, домакините отново успяха да отговорят и така се стига до ново равенство - 32:32. С много силна игра на Александър Янев обаче „моряците” нямаха проблем отново да поведат, като този път запазиха преднината си. Отначало тя не беше голяма, но малко преди паузата тя стана двуцифрена. Тройка на Веселин Георгиев обаче я намали на 9 точки за 45:54 на почивката.
До момента Симеон Илиев имаше 14 точки за варненци, а Васил Кьосев - 11. За плевенчани пък с 9 точки до момента беше Хрисимир Димитров. Триото Николай Колев - Васил Кьосев - Александър Янев продължи със страхотната игра и след почивката, а след поредица от кошове за тях разликата бързо стана двуцифрена и се увеличи до цели 16 точки. Плевенчани нямаха противодействие на атаките на противника и точно 5 минути преди края на третата десетка бяха с цели 18 точки назад - 53:71. Варненци продължиха да превъзхождат противника до самия край на частта, а след резултат 23:13 в тази част, те вече бяха с 19 точки напред - 77:58.
Изходът от срещата вече беше предрешен и през последните 10 минути отборите трябваше да оформят крайния резултат от него. В тяхното начало те си размениха по няколко коша, а преднината на гостите достигна 20 точки при 67:87. Въпреки че плевенчани я намалиха в следващите минути, те нямаше как да стигнат до обрат. Така се стигна и до крайното 81:95, означаващо категоричен успех за младите състезатели на Любомир Минчев.
Много силен мач за победителите изигра Пламен Алексиев, който завърши с 23 точки и 4 асистенции. Симеон Илиев записа 16 точки и 7 борби, а по 14 нанизаха Васил Кьосев и Николай Колев.
За Спартак с 18 точки завърши Хрисимир Димитров, който бе най-резултатен за тима си. С 15 точки се включи Александър Дяковски, а 10 записа Тодор Тодоров. В следващия кръг от НБЛ Спартак ще търси успех като гост на Ямбол. Срещата ще се състои на 5-и февруари (събота).

Добавено в: Събота, 29 Януари 2011 21:20