10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак загуби от Левски в оспорван мач

PostHeaderIcon Спартак загуби от Левски в оспорван мач

Спартак Плевен загуби от Левски в София с 87:96 (18:24, 25:25, 24:19, 20:28) точки в среща от 14-ия кръг на Национална баскетболна лига за мъже и записа 11-та загуба от началото на сезона. Срещата бе изключително интересна и оспорвана, като сините стигнаха до успеха в последните минути, когато поведоха с девет точки. За Левски Прийст Лодърдейл записа 28 точки и 8 борби, Доналд Коул добави 18 точки, докато с 10 точки и 6 борби завърши Асен Великов. За плевенчани Хрисимир Димитров игра пълни 40 минути и реализира 25 точки и спечели 11 борби, а Росен Софрониев добави 15 точки. Сините са втори в класирането и изостават на две точки от лидера Лукойл Академик, който по-рано в петък победи като домакин Рилски спортист със същия резултат 96:87. След тази загуба Спартак остават на предпоследното 7-мо място в класирането със 17 точки от 3 победи и 11 загуби.

Добавено в: Петък, 14 Януари 2011 23:14