10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Пловдивският Академик победи Спартак в Плевен

PostHeaderIcon Пловдивският Академик победи Спартак в Плевен

Академик Бултекс 99 (Пловдив) нанесе 15-о поражение на плевенския Спартак от началото на сезона в Националната баскетболна лига. Срещата бе от 17-ия кръг и завърши 97:88 за гостите. Противно на крайния резултат домакините започнаха по-концентрирано в завършващата фаза и взеха първата част с 28:23. После настъпи обрат и пловдивчани поддържаха превес до края на мача. Те спечелиха втората четвърт с 25:18, което им осигури 2 точки повече - 48:46 след последната сирена на първото полувреме.

Гостите спечелиха битката в третата част, когато добавиха още 6 точки разлика. Те бяха по-добри и биха с 29:23, което им осигури 77:69 преди последните 10 минути от мача. В тях никой не наложи волята си и това бе достатъчно за пловдивчани да триумфират.

Добавено в: Събота, 03 Февруари 2018 21:48