10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Баскетболистите на Спартак с минимална загуба във Варна

PostHeaderIcon Баскетболистите на Спартак с минимална загуба във Варна

С 99:105 падна плевенския Спартак от Черно море Тича във Варна в мач от 16-ия кръг на НБЛ. Оспорван двубой направиха двата отбора през всичките му 40 минути. Плевенчани имаха минимален превес в резултата през първото полувреме. След това обаче стана обратното и това, като че ли донесе успеха на домакините. Почти точка за точка вървеше мача цели 30 минути. Първата част спартаковци реализираха 27 т. срещу 23 за съперника. В края на първото полувреме авансът им стана 6 т. - 57:51.

Ялови 5 минути в началото на третата четвърт дадоха инициативата на варненци. Въпреки това равновесието остана. В 30-ата минута обаче те имаха с 4 т. повече - 77:73. Само за секунди в началото на последната част успяха да дръпнат с 12 т. за 85:73. Спартаковци не се предадоха и почти заличиха пасива, който минута и 40 секунди преди края остана само 2 точки - 93:95. След това домакините вкараха три наказателни удара, а Цветослав Острев записа и тройка за 101:93. В оставащите секунди чудо не стана.

Съставът на Спартак: Николай Маринов - 16 точки, Милен Дудев 12, Константин Коев 13, Герасим Николов 20, Уладзимир Крисевич 17 (Георги Бързаков 17, Цветан Тодоров, Ивко Ивков 4).