10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Баскетболистите на Спартак с първи успех в НБЛ

PostHeaderIcon Баскетболистите на Спартак с първи успех в НБЛ

Спартак (Плевен) разнищи със 111:71 гостуващия му Академик (София) в мач от 15-и кръг на НБЛ. Това бе първи успех за отбора на Сашо Дяковски от началото на сезона. Домакините имаха затруднения само в началните няколко минути, когато резултатът беше точка за точка. Плевенчани за първи път поведоха при 14:13. След това взеха първата четвърт с 31:29. В оставащите 30 минути просто прегазиха противника. Преднината им постоянно нарастваше. В 17-ата минута премина 20 точки. Съперниците се оттеглиха на почивка при 57:38.

След това спартаковци продължиха да доминират. В 27-ата минута вече водеха с 30 точки - 82:52. При това съотношение дойде и края на третата част - 88:58. В последната плевенският тим отново натискаше и в 35 минута вече имаше 40 точки повече - 100:60. След това пак вдигна разликата - 111:67. В последните секунди столичани стопиха 4 точки.

Съставът на Спартак: Николай Маринов - 15 точки, Милен Дудев 19, Константин Коев 21, Герасим Николов 13, Уладзимир Крисевич 26 (Георги Бързаков 6, Михаил Цонков, Цветан Тодоров 2, Ивко Ивков 9).