10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Пореден разгром за баскетболистите на Спартак

PostHeaderIcon Пореден разгром за баскетболистите на Спартак

Плевенският Спартак отнесе тежко поражение с 30 точки - 76:106 като гост на Балкан (Ботевград) в среща от 14-ия кръг на НБЛ. Домакините не оставиха никакво съмнение в тоталното си превъзходство през целия мач. Те поведоха ударно - 10:0 още от самото начало. Само в 6-ата минута позволиха на плевенчани да скъсят дистанцията до 12:8. След това обаче авансът им растеше. В края на първата част бе 22:15. Първото полувреме приключи при 52:40.

След почивката гостите вече нямаха сили да се противопоставят. Третата четвърт завърши 82:53. Скоро след това разликата премина 30 точки. До края срещата просто се доигра за протокола. Така Спартак продължава да е без победа от началото на първенството.

Съставът на Спартак: Николай Маринов - 3 точки, Милен Дудев 6, Константин Коев 21, Герасим Николов 17, Уладзимир Крисевич 14 (Михаил Цонков, Цветан Тодоров, Ивко Ивков 15).