101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Очакван успех за Рилски спортист в зала „Балканстрой“

PostHeaderIcon Очакван успех за Рилски спортист в зала „Балканстрой“

Новини - Баскетбол

Плевенският Спартак не успя да се противопостави на водача в класирането в Националната баскетболна лига - Рилски спортист. Селекцията на Александър Дяковски загуби с 89:105 в среща от 13-ия кръг. Домакините поддържаха интригата само в първата четвърт, която спечелиха с 30:29. В оставащото време гостите доминираха. Рилецо направи силна втора част, която взе с 34:16. Именно тази разлика се запази до края на двубоя. Полувремето приключи 63:46 за гостите.

След почивката съотношението надвишаваше 20 точки, но и падаше до 15. Третата четвърт завърши 91:74. В последните десет минути нищо не се промени. Лесният успех затвърди самоковци на върха, а плевенчани на дъното.

Съставът на Спартак: Николай Маринов - 31 точки, Милен Дудев 16, Константин Коев 5, Герасим Николов 18, Уладзимир Крисевич 11 (Георги Бързаков 3, Цветан Тодоров, Ивко Ивков 5).