НБЛ (мъже)

10-04-2018

Академик София : Спартак

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Баскетболният Спартак приключи годината с разгромна загуба от Левски

PostHeaderIcon Баскетболният Спартак приключи годината с разгромна загуба от Левски

Новини - Баскетбол

Баскетболният тим на Спартак (Плевен) завърши годината с разгромно поражение при гостуването си на Левски 2014 в София. Отборът на Александър Дяковски отстъпи с цели 43 точки разлика - 65:108 и твърдо заема дъното на класирането в Националната баскетболна лига след 11 поредни загуби и нито един успех. Началото на мача беше равностойно, но в след като в последните четири минути на първата част плевенчани не съумяха да отбележат нито един кош, закономерното се случи и в 10-ата минута на таблото светна резултат от 21:11. През втората четвърт домакините продължиха да диктуват събитията на терена, като дори успяха да увеличат своя аванс, който на полувремето достигна 16 точки - 49:33.

Малко след началото на вторите 20 минути стана ясно, че двубой просто няма да има и интригата в мача беше само с колко голяма разлика ще успеят да победят софиянци. Спартаковци се опитваха да противодействат на добрите изяви на Левски със стрелба от тройката, но тя не беше достатъчна и сирената за край на срещата дойде при унизителното за Спартак 108:65.

За плевенския тим най-точни бяха Константин Коев и Николай Маринов, които реализираха по 14 точки. Веселин Веселинов отбеляза 29 за успеха на Левски 2014, а Крис Минков добави 20, към когото се присъедини и Станимир Маринов с 19 точки.

В следващия 13-ти кръг от шампионата Спартак ще приеме на 6 януари 2018 г. самоковския Рилски спортист. Двубоят е от 18 часа в зала "Балканстрой".

Добавено в: Събота, 30 Декември 2017 21:17