10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак (Плевен) аут за Купата на България по баскетбол

PostHeaderIcon Спартак (Плевен) аут за Купата на България по баскетбол

Плевенският Спартак загуби със 74:92 във Варна от местния Черно море Тича в осминафинален мач реванш за Купата на България по баскетбол. Това бе второто поражение за селекцията на Александър Дяковски от „моряците“ в турнира и за нея участието приключи. Срещата започна с превес на домакините, които поведоха и до края на позволиха на съперника им да ги догони. След 10 минути игра плевенчани изоставаха с 4 точки - 17:21. Последваха равностойни 20 минути. След първите 10 от тях полувремето приключи с 5 точки повече за варненци - 44:39.

Съотношението се запази и преди заключителната последна част 65:61. Очакванията за оспорван финал не се оправдаха. Отборът на Черно море превъзхождаше и логично стигна до изразителен успех, с който си осигури участие в четвъртфиналите на турнира.

Съставът на Спартак: Николай Маринов - 13 точки, Милен Дудев 13, Константин Коев 9, Герасим Николов 29, Уладзимир Крисевич 1 (Теодор Киров 2, Георги Бързаков, Георги Кучков, Михаил Цонков, Ивко Ивков 7)