10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Очаквана загуба за баскетболистите ни в Пловдив

PostHeaderIcon Очаквана загуба за баскетболистите ни в Пловдив

Загуба със 75:94 претърпя Спартак (Плевен) при гостуването си на Академик Бултекс 99 (Пловдив). Двубоят бе от 8-ия кръг на Националната баскетболна лига. Още от самото начало стана ясно, че интригата в срещата е с колко ще бият домакините. Те започнаха вихрено и не позволиха на противника да превземе коша им до средата на първата част, когато те вече имаха 10 точки в актива си. Плевенчани обаче отвърнаха, като малко преди края почти заличиха пасива. Краят на първата част дойде при 18:14 за домакините. Те доминираха тотално във втората половина на първото полувреме и преднината им постоянно растеше. Почивката дойде при 51:34.

В третата част спартаковци пак не намериха вярното противодействие и така преди заключителните 10 минути изоставаха с 49:74. Накрая пловдивчани намалиха темпото, което позволи на съперника им да свали разликата до 19 точки. Равносметката на Спартак от началото на сезона - 8 загуби от 8 срещи.

Съставът на Спартак: Николай Маринов - 20 точки, Милен Дудев 10, Константин Коев 15, Герасим Николов 6, Седрик Боуен 10 (Теодор Киров, Георги Бързаков 2, Георги Кучков, Цветан Тодоров, Ивко Ивков 8, Уладзимир Крисевич 4).