10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Черно море излъга Спартак в зала „Балканстрой“

PostHeaderIcon Черно море излъга Спартак в зала „Балканстрой“

Минимална загуба - 85:88 допусна плевенския Спартак от гостуващия му Черно море Тича (Варна) в първата среща от осминафиналите за Купата на България по баскетбол. Селекцията на Дарин Великов тръгна по-добре и взе първата част с малък аванс - 20:16. Във втората половина на първото полувреме домакините опитаха да прекъснат негативния развой и успяха в 15-ата минута, когато изравниха за 26:26. След това обаче съперникът им отново дръпна, реализирайки най-голямата разлика в мача - 15 т. за 54:39. До почивката плевенчани заличиха 2 т.

В третата четвърт Спартак надигра противника и не само стопи пасива, но и успя да поведе - 64:63 преди заключителните 10 минути от мача. Те започнаха добре за спартаковци, които увеличиха преднината си до 71:63. Накрая обаче се разигра бившия спартаковец Цветослав Острев, който реализира важни точки и даде асистенция за тройка на Грозев. Играта на нерви в последните секунди не доведе до обрат в полза на тима от Плевен. Реваншът е на 6 декември във Варна.

Съставът на Спартак: Николай Маринов - 12 точки, Милен Дудев 12, Константин Коев 35, Герасим Николов 7, Седрик Боуен 17 (Ивко Ивков 2, Цветан Тодоров, Теодор Киров).