10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Черно море Тича си тръгна с успех от зала „Балканстрой“

PostHeaderIcon Черно море Тича си тръгна с успех от зала „Балканстрой“

Воденият от Дарин Великов тим на Черно море Тича (Варна) спечели в Плевен срещу Спартак с 80:68 в мач от седмия кръг на Националната баскетболна лига. Домакините опитаха да спрат серията от загуби, която продължава от началото на сезона, но „моряците“ не позволиха това да се случи именно срещу тях. Те започнаха по-добре срещата и за няколко минути авансът им стана двуцифрен - 13:3. После обаче реализираха само 4 точки и първата част приключи 17:13 за тях. Във втората четвърт ролите се размениха. Плевенчани бяха по-добри. Бързо изравниха - 17:17 и след това водеха минимално в резултата до края на първото полувреме, което приключи 37:35.

След почивката обаче варненци бяха по-добрия отбор. В 23-ата минута отново поведоха и до края на позволиха на плевенчани да ги застигнат. Най-резултатен в срещата бе Симеон Илиев с 21 точки.

Съставът на Спартак: Николай Маринов, Константин Коев - 16 точки, Герасим Николов, Ивко Ивков 5, Седрик Боуен 19 (Даворин Кунтич 12, Уладзимир Крисевич 16).