10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак разгромен в Самоков

PostHeaderIcon Спартак разгромен в Самоков

Баскетболният тим на Спартак (Плевен) допусна да бъде разгромен с цели 30 точки разлика при гостуването си в Самоков на Рилски спортист в среща от 4-ия кръг на НБЛ. Селекцията на Александър Дяковски падна с 54:84 и записа четвърто поредно поражение от началото на сезона. Самоковци поведоха от самото начало на мача и нямаха никакви проблеми до самия му край. Плевенчани оказаха някаква съпротива през първото полувреме, но независимо от това сирената преди почивката дойде при 12 точки пасив за гостите - 27:39.

През третата четвърт домакините не позволиха преднината им да падне и дръпнаха с 57:44 след 30 минути игра. В началото на последния период Рилски вкараха 18 последователни точки, с което сложиха край на интригата в двубоя.

Самуел Франсис и Златин Георгиев отбелязаха по 16 точки за успеха на самоковци, като вторият овладя и 6 борби. С дабъл-дабъл от 13 точки и 10 борби за Спартак завърши американецът Седрик Боуен. Ивко Ивков и Константин Коев вкараха по 10 точки, като вторият се отчете и със 7 овладени топки.

Добавено в: Събота, 28 Октомври 2017 23:21