10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Втора загуба за Спартак в НБЛ

PostHeaderIcon Втора загуба за Спартак в НБЛ

След тежкото домакинско поражение от Берое (Стара Загора), сега Спартак (Плевен) допусна 73:87 като гост на Ямбол в мач от втория кръг на Националната баскетболна лига. Домакините изковаха успеха във втората четвърт на първото полувреме. Тогава тотално надиграха съперника си и дръпнаха с 19 точки - 47:28 след първото полувреме. Иначе началото на срещата бе добро за плевенчани, които водеха с 8:2 след 3 минути игра. Постепенно обаче спряха да вкарват и съперникът им не само навакса, но и ги задмина в резултата.

Второто полувреме премина равностойно, което устройваше ямболии. Те успяха да запазят преднината си, която си остана двуцифрена през всичките 20 минути. Най-резултатен в срещата бе Даворин Кунтич от плевенския тим, завършил с 24 точки.

Съставът на Спартак: Николай Маринов - 3 точки, Константин Коев 8, Теодор Киров, Герасим Николов 13, Георги Бързаков (Даворин Кунтич 24, Седрик Боуен 10, Уладзимир Крисевич 15, Георги Кучков, Цветан Тодоров).