10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак падна тежко на старта

PostHeaderIcon Спартак падна тежко на старта

Поражение с 21 точки разлика - 83:104 претърпя вкъщи плевенския Спартак от Берое (Стара Загора) на старта на сезона в Националната баскетболна лига. Гостите надиграха съперника си с лекота и дори можеха да бият с повече. Интригата изчезна още до почивката. Беройци взеха първите две части, съответно с 11 и 9 точки. Това им осигури комфортните 20 точки повече - 47:27. След третата част съотношението нарасна с още 9 точки - 79:50. В последните 10 минути дори набъбна на 35 точки. Накрая плевенчани все пак успяха да стопят част от изоставането си.

Старши треньорът Сашо Дяковски заложи на 9 баскетболисти. Американецът Седрик Боуен бе най-резултатен с 23 точки. Николай Маринов завърши със 17, а Кунтич с 2 по-малко.

Добавено в: Събота, 07 Октомври 2017 21:05